Подарункова література, альбоми про Україну, інтернет-магазин книг, м. Київ | Купити подарункову літературу, альбоми про Україну в книжковому інтернет-магазині - Альбоми про Україну
    Головна | Оплата та доставка | Задати питання | Ваш кошик | Оформити замовлення | Контакти

Каталог товарів
Публіцистика (51)
Подарункова література (102)
  Етнографічна література (30)
  Книги в шкіряній обкладинці (38)
  Альбоми про Україну (7)
  Країни та міста (8)
Художня література (236)
Історична література (117)
Дитяча література (26)
Хобі, дім, дозвілля (31)
Книги для юнацтва (1)
Мемуаристика. Біографії (17)
Книги іноземними мовами (9)
Гуманітарні науки (14)
Аудіо-книга
Книги про Київ (40)
Повний список товарів

Пошук
Розширений пошук

Вхід
E-Mail:
Пароль:
Реєстрація

Сортування за ціною
До 100
От 100 до 250
От 250 до 500
От 500 до 1000
От 1000 и выше

Рекомендовані
Шпак Денис. Новий Берлін. Дійти правди.
Шпак Денис. Новий Берлін. Дійти правди.
180 грн.

Новинки
Литвин Сергій. СИМОН ПЕТЛЮРА У БОРОТЬБІ ЗА САМОСТІЙНУ УКРАЇНУ
Литвин Сергій. СИМОН ПЕТЛЮРА У БОРОТЬБІ ЗА САМОСТІЙНУ УКРАЇНУ
380 грн.

Останні новини
Пример новости!

Повідомлення
УведомленияПовідомити мене про нове і Наполеон Орда і Україна


Розповісти другові
 

Повідомити друзям та знайомим про наш магазин


Наполеон Орда і Україна
Предыдущий товар Товар 1 из 7
категории Альбоми про Україну
 Следующий товар
Наполеон Орда і Україна
Увеличить

Творча спадщина Н. Орди – понад 1500 малюнків, більшість з яких (971 аркуш) зберігаються в Національному музеї у Кракові, 30 акварелей – у Національному музеї у Варшаві, і ще 30 авторських оригіналів – у збірках Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів ЛННБ України ім.В.Стефаника, решта – розпорошена по приватних збірках і колекціях.

Повернення імені художника польській культурі розпочали наприкінці 60 – поч. 70-х років XX ст. варшавські дослідниці мистецтва М. Качановська, З. Кіцельська та З. Тобіяшова. У 1991 році перевидано альбом Наполеона Орди “Album widoków historycznych Polski poświęcony rodakom. Zrysowany z natury przez Napoleona Ordę” (Gdańsk, 1991, t.І). Передмову до першого тому написав Т. Хшановський, зазначивши, що заплановано видати й наступні томи.

На початку 2000-х років білоруський дослідник А. Кулагін підготував і видав альбом “Беларусь у малюнках Наполеона Орды. Другая палова XIX стагоддзя” (Минск, 2004). Він також написав передмову до видання та зробив описи збережених і знищених пам’яток на території Поліського краю. Трохи згодом литовський дослідник В. Левандаускас видав альбом малюнків “Napoleonas Orda: Senosios Lietuvos architektūros peizažai” (Vilnius, 2006), приурочений 200-літтю від дня народження художника. Українські виднокраї мистецької спадщини Н. Орди представила науковець Людмила Гутник (автор вступної статті, мистецтвознавець Гліб Юхимець) в альбомі-каталозі “Україна в літографіях з акварелей Наполеона Орди” (Київ, 2011).

Найновіше видання українських акварелей та літографій художника – у вигляді розкішного альбому – з’явилося 2014 року (презентація у Львові відбулася 29 квітня 2015 р.) завдяки співпраці мистецтвознавця Ярослава Кравченка та директора видавництва “Оранта” Павла Сачека.

У виданні репродуковано архітектурні пейзажі з серій “Волинська” (1862–1876), “Подільська” (1871–1873), “Київська” (1870–1874), “Галичина” (1878–1880), виданих у Літографічних майстернях Максиміліяна Фаянса упродовж 1873–1883 рр. (більшість зберігається у Краківському національному музеї). Автор вступної статті та опису літографій – Ярослав Кравченко, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри історії й теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв.

Другий блок видання становлять акварелі, відтворені з альбому оригінальних рисунків Наполеона Орди, який зберігається у мистецьких фондах ЛННБ  України ім. В. Стефаника.  Автор статті та опису акварелей – Степан Костюк, науковий співробітник Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів ЛННБ  України ім. В. Стефаника.

Українським читачам буде цікаво познайомитися із краєвидами Старої України: художник об’їздив Полісся, Волинь, Поділля, Галичину та Наддніпрянщину, створивши численні малюнки Ізяслава, Острога, Кременця, Клевані, Монастириська, Теребовлі, Жовкви, Олеська, Підгорець, Олександрії, Білої Церкви, Золотих воріт та Андріївської церкви у Києві, Житомира, Вінниці, Корсуня, Луцька, Львова.650 грн.
Отзывы Количество:

Создание, продвижение и поддержка интернет-магазина - студия "Evolution"